Tynki dekoracyjne

W ostatnich latach tynki dekoracyjne stały się atrakcyjną formą przyozdabiania ścian. Mają interesującą fakturę oraz mogą udekorować wszelakie pomieszczenia oraz elewacje zewnętrzne.Najpopularniejsze są cztery rodzaje tynków. Każdy z nich ma inne zalety, czyli pasują do różnych powierzchni.

Beton strukturalny     

Jest to dekoracyjny tynk,którego używa się zarówno w środku jak i na zewnątrz budynku. Daje on nam bardzo szeroką paletę możliwości. Można nim tworzyć niezwykłe wzory i motywy. W sprzedaży występują tynki białe, które można malować farbami, oraz tynki kolorowe. 

Najpopularniejszym rodzajem tynku strukturalnego jest Trawertyn.

Trawertyn, nazywany także alabastrem egipskim.                                                                                 

W starożytnym Egipcie był wykorzystywany do wyrobu posągów i waz, był głównym materiałem budowlanym. Współcześnie stosuje się go w celach dekoracyjnych, do wykańczania podłóg i ścian, blatów i kominków. Możemy cieszyć nim oko właśnie dzięki TYNKOM DEKORACYJNYM.

Stiuk Wenecki   

,,Przecierane ściany” coraz częściej kuszą potencjalnych klientów, gdyż pozwalają na spektakularną zmianę wnętrza, stosunkowo niewielkim nakładem finansowym. Idealnie uzupełniają minimalistyczne wnętrza.  Sprawdza się jako gustowne wykończenie wymarzonej aranżacji naszego wnętrza, ale również jako uzupełnienie kuchni oraz łazienek. Jest bardzo trwały oraz odporny na wilgoć. Stanowi ciekawą alternatywę dla płytek ceramicznych.

Beton architektoniczny                                                     

Jest to odmiana betonu, pod którą rozumie się powierzchnie betonowe o zdefiniowanych wymaganiach pod względem wyglądu.                                                                                                                                       
Beton architektoniczny gwarantuje osiągnięcie takich samych parametrów pod względem trwałości, jednak jego wygląd jest bardzo estetyczny i nie ma konieczności przykrywania go warstwą tynku lub inną powłoką wykończeniową.Struktura betonu architektonicznego charakteryzuje się gładką powierzchnią oraz widoczną warstwą strukturalną. Ilość wżerów widocznych w materiale zależna jest od zastosowanego formowania lub zabiegów technologicznych. W jego strukturze można zauważyć przebarwienia i smugi, podkreślające organiczne pochodzenie oraz szlachetną formę. Odpowiednio wykonane płyty z betonu architektonicznego powstają w wyniku manualnej obróbki materiału – bez zastosowań mechanicznych, Beton architektoniczny znajduje zastosowanie w kształtowaniu estetyki i wykończenia. Z uwagi na to, że elementom wykonanym z betonu architektonicznego można nadać dowolny kształt, fakturę bądź też kolor, jest to materiał używany zarówno w aranżacji mieszkań prywatnych, jak i miejsc użyteczności publicznej.